Пресенте 6 је посвећен свим оним храбрим појединацима и женским групама који се боре у својој средини за поштовање основних људских и грађанских права.
Изложба младе београдске уметнице Иване Ивковић Пресенте 6 је амбијент који се састоји из истоименог цртежа монументалних димензија (275×800 цм), који је настао као римејк документарне фотографије 6 жена које протестују у граду Ајакуче 1983., тражећи своје најближе нестале у активностима паравојних формација у Перуу последњих двадесет година, преузете из Музеја нације у Лими, лигхт боxа Тханк yоу Мр. Грахам, који је, такође, рађен као римејк још једне фотографије из Музеја, натписа у неону Роy анд Јеннy 1963-1991, и плаката Фелиx И, ИИ које уметница као својеврсни омаж посвећује кубанском уметнику Фелиx-у Гозалезу Торресу.
Окосницу концепције изложбе чини цртеж Пресенте 6 који је монументалан не само по својим размерама, и димензијама портрета који превазилазе реалне димензије људског тела, већ и по уметничком подухвату који је реализован техником цртања графитним оловкама, поступку, иначе, карактеристичном за минуциозан рад у малим форматима.
Као и на својој претходној изложби Холyоффице Ивана Ивковић и овом приликом проблематизује савремени живот Латинске Америке који је имала прилике да упозна. У том контексту наратив изложбе Пресенте 6 може се посматрати као активистички рад настао у феминистичком дискурсу, а посвећен је свим оним храбрим појединацима и женским групама који се боре у својој средини за поштовање основних људских и грађанских права.
Ивана Ивковић (Београд, 1979) је дипломирала на Факултету ликовних уметности, у класи професорке Дарије Качић (2005), где је и магистрирала код професорке Марије Драгојловић (2009). Ради цртеже, слике, фотографије, инсталације, амбијенте. Самостално је излагала на девет изложби у Београду, Бечу и Ла Коруњи (Шпанија). Студијски је боравила у Аустрији као стипендиста КултурКонтакта, и у Диселдорфу у оквиру пројекта Кунстрапункт Дусселдорф. Њене изложбе биле су у најужем избору за Политикину награду Владислав Рибникар за 2007. и 2010. годину.
Током трајања изложбе сваке суботе у 12 сати организоваће се сусрети са уметницом и гостима који ће причати о људима и животу Латинске Америке, а у сарадњи са МегаЦомФилмом из Београда биће приказан и перуански филм „Млеко туге“ награђен „Златним медведом“ на Филмском фестивалу у Берлину 2009:
субота, 5. фебруар
12.00 – Стручно вођење кроз изложбу
Учествују уметница, Саша Јањић, ликовни критичар и Гордана Добрић, кустоскиња
13.00 – Презентација веб сајта Иване Ивковић
Учествује: уметница и Бојана Бурић, уметничка диекторка Факултета ликовних уметности у Београду.
субота, 12. фебруар
12.00 – Сусрет са уметницом и гостом изложбе, књижевном преводитељком др Александром Манчић, Институт за књижевност и уметност у Београду.
13.00 – Специјална пројекција филма Млеко туге, Шпанија/Перу, 2009.
Режија: Клаудија Љоса, трајање 95 мин.
Филм је добио награду Златни медвед на 59. Филмском фестивалу у Берлину 2009.
Љубазношћу МегаЦомФилма, Београд
субота, 19. фебруар
12.00 – Сусрет са уметницом и гостом изложбе, социологом мр Тривом Инђићем, саветником председника Републике Србије за међународне односе.
13 – 16.00 – Радионица за тинејџере
Радионицу води: Ана Недељковић, ауторка пројекта
Текст у каталогу изложбе, Саша Јањић
Интервју са уметницом, Гордана Добрић