Говоре: др Радослав Лазић, др Снежана Миленковић, др Ратко Божовић и уредник Тамара Новаковић Модератор: Гордана Добрић
Савремени српски ликовни теоретичар Коста Богдановић (1930) обухватном иконолошком студијом Лице и лик у визуелној култури (2010) обједињује своју феноменолошку трилогију ликовне културе. Њој претходе његове студије Поетика визуелног (2005) и Поетика визибилног (2007), којима се, сада придружује и студија о лицу и лику у ликовној теорији. Ова својеврсна Богдановићева визуелна гносеологија је доступна савременом читаоцу као трећи и завршни том овог енциклопедијског подухвата.
Све три наведене капиталне студије из теорије визуелне културе, чији је, код нас, управо, утемељивач Коста Богдановић, објављене су у издању Завода за уџбенике Београд и представљају истински издавачки подухват на почетку XXИ века, достојан посебне пажње у савременој ликовној педагогији, естетици, историји и теорији визуелне културе.
Стављајући у мото своје студије мисао Иве Андрића да „звезданог неба и људских лица никад се нагледати“ аутор као да истиче идеју о лепоти гледања и виђења, визуелног и визибилног, стварног и уобразиљног. Као теоретичар и уметник Коста Богдановић овим ставом утемељује своје опредељење визуелне гносеологије и виђења света као универзума.
Књига је штампана у тврдом повезу, формата А4, са бројним црно-белим ликовним прилозима, обима 416 страна.
Разговор се води уз пројекцију визуелног материјала из књиге.
Издање Завода за уџбенике, Београд, 2010.