Изложба се бави феноменом стада и појединца у оквиру комуникацијског система управљања масама. На изложби аутор приказује већи део пројекта НЕВЕР БОРИНГ, са истоимене изложбе одржане 2012. у Културном центру Србије у Паризу, као и низ нових графика, цртежа, акрилика и објеката.
Славимир Стојановић Футро је београдски дизајнер и визуелни уметник, чији су пројекти у домену дизајна и адвертајзинга добили преко 300 међународних награда и признања. Његови радови се налазе у Музеју рекламе и плаката у Хамбургу, Музеју плаката у Варшави и Центру Помпиду у Паризу. О његовом раду писали су бројни светски часописи као што су Грапхис, Принт, Цоммуницатион Артс, Цреативе Ревиеw, Цомпутер Артс, Wеб Десигн и многи други. Уврштен је у књигу Неw Мастерс оф Постер Десигн у издању америчког Роцкпорта, као и у престижну Тасцхенову књигу Цонтемпорарy Грапхиц Десигн. Покретач је лифестyле бренда Футро са бутиком у Чумићевом сокачету, партнер је у брендинг агенцији Десигнис, креативни директор у адвертајзинг агенцији Цоммунис ДДБ, а уједно и предаје као гостујући професор на Новој академији уметности у Београду.
„ Пошто професионално потичем из адвертајзинг индустрије, коју данас називамо индустријом производње жеља, имам право и моралну потребу да тај систем, од кога иначе живи моја породица и милиони људи на планети, ставим под лупу и пробам да укажем на низ неправилности које настају у масовним комуникацијама. Живимо у глобалном систему у коме је, у циљу лакшег управљања, пожељно брисање граница између јавног и приватног, општег и интимног. Када се на такав систем гледа из угла појединца, потпуно слуђеног дигиталном револуцијом, који релевантност гомиле информација, наредби и указа, неминовно доводи у питање, он постаје гомила шумова из којих можемо извући нов квалитет. Појединац, на крају, није само шраф, није само овца за шишање, у његовој суштини је различитост и он сваку поруку, ма колико она униформна била, интерпретира само на себи специфичан начин. Изложба је управо приказ тих неочекиваних интерпретација, које уливају наду у људску врсту.“