Аутори фотографија, Бранислав Бркић и Милан Живковић представили су „овде“ и „тамо“ дела која чине отклон од већ избледеле културе постмодерног антиестетизма са обележјима као што су: значење, семиотика, цитирање, посвајање и коришћење фотографије у реторичке сврхе.
Пејзажи Бранислава Бркића сведоче о напуштању постконцептуалних хоризоната. Културу бржих рефлекса заменила је култура споријег ангажмана, пажљиве стратегије окренуте пикторијалним ефектима разоткривања и елементима естетике. Велики формати музејског квалитета репродукције дају свему посебно импресиван нагасак.
Живковић остварује јединствену „присутност“ у приказаном макросвету јер га изванредно добро познаје. Екстремна дескриптивност његових фотографија понекад еволуира до апстрактности. Фасцинантни макросвет је представљен као да је снимљен током једног виртуелног дана, иако је настао у периоду од тридесетак година.
Бранислав Бркић, је рођен 1960. године у Ваљеву. Завршио је Електротехнички факултет у Београду, где и данас живи и ради. Креативном фотографијом бави се од 1980. године и до сада је учествовао на више од 400 групних изложби у земљи и иностранству. Награђиван је више од 140 пута. До сада је имао 27 самосталних изложби у Србији и иностранству (Словенија, Босна и Херцеговина, Мађарска, Румунија, Украјина, Кина).
У Фото-савезу Србије има звање Мајстор фотографије. У Међународној фотографској организацији ФИАП носилац је највишег уметничког звања МФИАП – „Мастер Пхотограпхер оф ФИАП“. Члан је УЛУПУДС-а од 2013 године. Председник је Фото-савеза Србије од 2003. године. Поседује ДИГИГРАПХИЕ сертификат за највиши квалитет израде фотографија у савременој ЕПСОН технологији.
бранислав.бркиц@абсофт.рс
www.ббркиц.цом
Милан Живковић, је рођен 1960. године у Баваништу, Банат. Од 1984. радио у Природњачком музеју у Београду као препаратор, а од 1986. као фотограф и дизајнер. Од 2000. до 2005. радио фотографије и дизајн за маркетиншко одељење предузећа Дирецт Линк. Од 2002. до 2005. радио као уредник изложбеног програма Фото-галерије Центра за културу у Ковину. Од 2005. ради као уредник часописа за културу фотографије РеФото. Један од првих фотографа са Епсон Дигиграпхие сертификатом. Први амбасадор Никон-а у Србији. Члан је УЛУПУДС-а.