Sve svoje talente Milica Mrvić implementirala je i u ovoj seriji pod nazivom „Safari”, gde na pronicljiv način istražuje psihološku pozadinu ljudske potrebe za imitiranjem određenih životinjskih vrsta.
Po pravilu su to divlje životinje: leopardi, tigrovi, gepardi… divlje mačke koje izazivaju strah, a strah je u ljudskoj psihi povezan s uzbuđenjem što sve zajedno kreira snažan erotski naboj. Dakle „ljudske” divlje mačke, suprotno od pravih, žele da privuku pažnju okoline i ukažu na svoju posebnost i važnost. Tu su i mnogo pitomije ali ništa manje prepoznatljive životinje poput zebre, žirafe, flaminga, koje ukazuju na pitomu prirodu ljudskih replikanata ali ništa manju potrebu za isticanjem u urbanom okruženju.
(…)
„Šta oni koji ih nose žele da nam poruče, a šta mi iz toga čitamo? Šta nas nagoni da se zaogrnemo u kožu egzotičnih i često opasnih životinjskih vrsta? Kakve instinkte i strasti određene životinjske šare izazivaju u nama? Da li podsvesno želimo da se oistovetimo sa snagom i pozitivnim osobinama koje se tim životinjama pripisuju?“ – pita se Milica Mrvić kroz ove precizno osmišljene i realizovane inscenacije životinjskog sveta u fotografskom studiju.
(Iz teksta Milica Mrvić / Lovac na ljude mr Ivane Tomanović)
Milica Mrvić (1987) je diplomirala 2011. godine na Fakultetu primenjenih umetnosti u Beogradu. Imala je jednu samostalnu izložbu i učestvovala na brojnim kolektivnim izložbama u zemlji i inostranstvu.Od 2013. do 2014. radila je kao urednica veb portala časopisa za kulturu fotografije ReFoto, i kao članica redakcije štampanog izdanja istog časopisa. Osnivačica je i članica nezavisne umetničke organizacije Medvedi, koja od 2011. godine, svakog 21. marta, organizuje međunarodnu grupnu izložbu „Medvedi – U čast proleću“. Od 2015. je članica ULUPUDS-a (Udruženja likovnih umetnika primenjenih umetnosti i dizajnera Srbije) i Studija mladih fotografa Mađarske (FiatalokFotóművészetiStúdiója). Trenutno živi i radi u Budimpešti.