Предавање ЛЕВА МАНОВИЧА Визуелизација Инстаграма: селфији, градови, протести

26.04.2015, 14:43.
blank-image

У оквиру МЕДИА АРТ пројекта
ПРЕДАВАЊЕ: Визуелизација Инстаграма: селфији, градови, протести

Предавање Лева Мановича, професора у Факултетском центру Градског универзитета Њујорка, (Тхе Градуате Центер, Цитy Университy оф Неw Yорк) и дугогодишњег угледног професора на Одељењу за визуелне уметности Калифорнија – Универзитета у Сан Дијегу, одржаце се у уторак, 26. маја у 19:00 у Дворани Културног центра Београда.

Због великог интересовања, молимо Вас да уколико желите да присуствујете предавању, Ваше присуство потврдите на маил гордана.добриц@кцб.орг.рс најкасније до петка, 22. маја 2015. године.

Програм Медиа Арт настао је из потребе да се савремени уметници и студенти у домену видео арта и дигиталних медија подробније упознају и едукују у областима теорије, конзервације и заштите, као и дистрибуције нових медија савремене визуелне уметности, а у вези са појмовима и стандардима праксе о којима се у нашој уметничкој и културној средини површно и недовољно зна или се не придаје адекватан креативни и друштвени значај. Покретање програма предавања, радионица и пројекција је едукативног карактера и има за циљ да публици у Србији омогући увид у ставове и мишљења истакнутих теоретичара медија, кустоса и дистрибутера уметности на дигиталним медијима, као и да представи примере уметника који су остварили значајне радове на новим медијима.

Лев Манович
Професор у Факултетском центру Градског универзитета Њујорка, (Тхе Градуате Центер, Цитy Университy оф Неw Yорк) и дугогодишњи угледни професор на Одељењу за визуелне уметности Калифорнија Универзитета у Сан Дијегу (УЦСД) где је од 1996-2012. водио наставу из дигиталне уметности , нове теорије медија и дигиталних хуманистичких наука, аутор је чувене књиге Језик нових медија (Тхе Лангуаге оф Неw Медиа) 2001. која се сматра најисцрпнијом историјом медија после МекЛуана. Центар за савремену уметност у Београду издао је зборник његових текстова „Метамедији“ 2001. Рођен је у Москви где је студирао сликарство, архитектуру и рачунарско програмирање. Један од водећих теоретичара нових медија. Од 1981. живи у Њујорку где је магистрирао на студијама експерименталне психологије. Оснивач је и директор Иницијативе за софтверске студије (Софтwаре Студиес Инитиативе).

Loading...