Вече мађарске и српске соло-песме

12.12.2016, 20:00.
blank-image

Концерт организујемо у сарадњи са Удружењем музичких уметника Србије.

Програм:
Золтан Кодаљ
Puciné                               

Öreg vagyok már én 

Cigánynóta

Франц Лист
Три Петраркина сонета
Pace non trovo
Benedetto sia ‘l giorno
I vidi in terra

Бела Барток
Juhászcsúfoló

Tréfás nóta

Мирољуб Аранђеловић Расински
Анђелијина песма

Душан Радић
циклус Тренуци без разлога, оп.13/2
Игра сенке
Драма
Присећање

Александар С. Вујић
Цврчко супер ас, дует за сопран и бас

Тања Андријић, сопран
Светозар Ј. Вујић, бас-баритон
Добрила Миљковић, клавирска сарадња

Биографије:
Тања Андријић (Београд) је завршила два одсека у МШ Мокрањац,клавирски у класи проф. Љубинке Хаџи-Јованчић и соло певање у класи проф. Мирјане Влаовић. Основне и магистарске студије соло певања је завршила на ФМУ у Београду у класи професорки Александре Ивановић и Радмиле Смиљанић, а усавршавање је наставила на факултету у Манхајму у класи реномираног професора Рудолфа Пиернаја. Била је члан оперског студија Борислав Поповић при Народном позоришту у Београду. У току школовања је освојила бројне прве награде на међународним и републичким такмичењима, а била је и финалиста на аудицији за оперски студио при Миланској скали и аудицији у Париској опери за студио Ателиер лyриqуе.
Врхунац њене каријере су улоге које је остварила на сценама у Берлину, Лајпцигу, Салцбургу, Београду и Скопју.
Тања Андријић је дуго активна на пољу савремене музике, премијерно је извела композиције немачких, руских и српских аутора (Јоханес Харнајт, Олга Магиденко, Душан Трбојевић, Александар Вујић) у земљи и иностранству.
Наступала је у реномираним београдским салама, као фестивалима у земљи и иностранству (Дани српске културе у Паризу, Фестивал у Салцбургу, Мермер и звуци у Аранђеловцу, Дани словенске писмености и културе у Београду, Смедеревска песничка јесен).Редован је професор у МШ Мокрањац на одсеку за соло певање.

Светозар Ј. Вујић (1977, Земун) је дипломирао на ФМУ у Београду у класи проф. Гордане Јевтовић. У току школовања је освојио бројне награде на међународним и републичким такмичењима.
Као солиста је наступао на: фестивалу у Кардици, фестивалу Тисин цвет, отварању Нишких хорских свечаности, фестивалу Скопско лето. Одржао је реситал у Кући Краља Петра на Сењаку (2010), као и два реситала у Португалији (палата Фош у Лисабону и Градска кућа у Кашкаишу). Учествовао је у представама оперског студија Народоног позоришта. Године 2007. је учествовао у међународном пројекту Берлин-Монтенегро-Београд у продукцији опера Орфеј и Крунисање Попеје К. Монтевердија. Похађао је Међународну летњу академију (ИСА06) у оквиру које је остварио улоге у пројекту Са Моцартом све је опера, а такође је учсетвовао на мајсторском курсу код Соње Газаријан и Томаса Хемпсона као гостујућег професора.
Члан је УМУС-а од 2012. године.

Добрила Миљковић је дипломирала на Академији уметности у Новом Саду на Одсеку за клавир у класи проф. Владимира Огаркова. Завршила је специјалистичке студијаме на ФМУ у Београду на Одсеку за камерну музику у класи доц. Соње Лончар. Запослена је у МШ Мокрањац у Београду као клавирски сарадник на Одсеку за соло певање и на Академији лепих уметности на Одсеку за контрабас. Такође, ради на Интернационалној летњој школи музике“ месту Пучишћа (Брач, Хрватска) са виолинистима, соло певачима и контрабасистима. Усавршавала се код Алда Чиколинија, Константина Богиноа, Светлане Богино, Владимира Огаркова, Јурија Кота, Навене Поповић, Дејана Синадиновића и Владимира Стојнића. Као клавирски сарадник је наступала у Швајцарској, Грчкој, Румунији, Хрватској, Републици Српској и Србији, на фестивалима као што су Тисин цвет у Новом Кнежевцу, Мермер и звуци Аранђеловцу, Летње музичке свечаности у Нишу и Болско лито.
Радила је као сценски корепетитор у Позоришту на Теразијама (мјузикл Тхе Цхорус Лине Марвина Химлиша). Члан је УМУС-а од 2012. године.

Loading...