Трио чине студенти Факултета музчке уметности у Београду, флаутисткиња Биљана Беара, виолончелиста Лука Бошковић и пијаниста Огњен Милосављевић. На програму су дела Хајдна, Вебера и Гобера.

Програм:
Јозеф Хајдн
Клавирски трио бр. 31 у Ге–дуру, Hob. 15/15
Allegro
Andante
Finale – Allegro moderato

Карл Марија фон Вебер
Трио за флауту, виолончело и клавир у ге–молу, оп. 63
Allegro moderato
Scherzo – Allegro vivace
Schäfers Klage – Andante espressivo
Finale – Allegro

Филип Гобер
Par un clair matin из Aquarelles

Биографије:
Биљана Беара (Сремска Митровица, 2000) је завршила МШ Петар Кранчевић у Сремској Митровици, у класи Татјане Миљковић. Са 17 година почела је да ради са Симонидом Родић. Завршила је основне академске студије флауте у класи Миомира Симоновића 2023. године. Тренутно је студенткиња мастер студија на два студијска програма: флаута у класи Миомира Симоновића, и камерна музика у класи Тее Димитријевић. Усавршавала се на мајсторским курсевима и радионицама.
Наступала је на бројним школским и академским концертима као солиста, и као камерни музичар у различитим саставима. Као оркестарски музичар је свирала у Симфонијском оркестру ФМУ, Камерном оркестру Соноре, УА МО Станислав Бинички и Оркестру Позоришта на Теразијама. Наступала је у концертним салама, као што су Велика дворана Коларчеве задужбине, УК Пароброд, Конак кнегиње Љубице, Легат Јосипа Славенског, Гварнеријус, МТС дворана, Народно позориште у Београду, Галерија Лазар Возаревић и Свечана сала Српског дома у Сремској Митровици.
Освојила је прве и друге награде на такмичењима као што су Међународни сусрети флаутиста Тахир Куленовић (2020, 2023, 2024), Zemun International music competition (2023) и Међународно такмичење камерне музике Оливера Ђурђевић (2024).

Виолончелиста Лука Бошковић (Подгорица,  2001) је студент четврте године Основних академских студија на ФМУ у Београду, у класи Сандре Белић. Завршио је основну и средњу школу УШМБ Васа Павић у класи Јоване Новаковић. Усавршавао се на семинарима и мајсторским курсевима.
Добитник је многих награда, а издвајају се прве награде на Такмичењу за камерну музику МФМ Црне Горе и на Међународном такмичењу камерне музике Оливера Ђурђевић, награда Министарства Црне Горе из Фонда за таленте, као и Сребрна лира на Такмичењу младих Црне Горе. Учесник је у пројектима и концертима са различитим оркестрима и камерним саставима. Издвајају се концерти под окриљем УНИЦЕФ-а, Града Подгорице и Концерт Италијанске музике за Италијанску амбасаду. Наступио је у салама као што су КИЦ Будо Томовић, Црногорско народно позориште, Велика дворана Коларчеве задужбине, СКЦ, МТС дворана, Народно позориште у Београду и УК Пароброд. Наступио је на фестивалу Арлем. У склопу Нарни фестивала у Италији, осим соло наступа у црквама из 11. и 12. века, учествовао је у оркестарским пројектима са традиционалним индијским инструментом и другим пројектима. Учествовао је у снимању музике за филм Храна за голубове.

Огњен Милосављевић (Београд, 2001) је студент мастер академских студија на ФМУ у Београду у класи Наташе Митровић. Музичко образовање је започео у МШ Коста Манојловић у Земуну, у класи Злате Малеш, а потом у класи Биљане Поповић, у чијој класи је и дипломирао 2019. године. Његов дипломски концерт награђен је за најбољи дипломски испит Клавирске катедре у његовој генерацији. Усавршавао се на бројним мајсторским курсевима еминентних пијаниста и педагога.
Освојио је прве награде на такмичењима, међу којима се истичу Републичко такмичење музичких и балетских школа Србије, Zagreb international music competition, Међународно пијанистичко такмичење Смедерево, Међународно такмичење Даворин Јенко и Међународно такмичење Константин Велики у Нишу. Осим соло наступа, наступао је и са бројним ансамблима. Сарађивао је са мецосопраном Наташом Јовић, виолинисткињом Ањом Петковић и свирао у клавирском октету Дине Хаџиомеровић. Као солиста је наступао са УА МО Станислав Бинички, као и са Београдским оркестром младих (БеОМ), чији је и суоснивач.
Наступао је у значајнијим салама, међу којима се истичу Велика сала Универзитета Моцартеум (Салцбург), Велика сала Универзитета УДК (Берлин), Велика дворана и Галерија Коларчеве задужбине, Сала Београдске филхармоније, Свечана сала Дома Војске Србије и Гварнеријус.

Loading...