Чембалисткиња Смиљка Исаковић и перкусиониста Андрија Сагић осмислили су програм поводом 400 година од смрти Мигела де Сервантеса, 80 година од оснивања Интербригада и смрти Федерика Гарсије Лорке, 70 година од смрти композитора Мануела де Фаље.
Програм:
Франциско де ла Торе
Danza alta (Cancionero musical de palacio)
Антонио Валенте
Danza de las Hachas
La Romanesca
Хуан Кабаниљес
Corrente italiana
Saltarello
Анонимус
Las Folias
Espanoleta
Pavana
Chacona
Хозе Ферер
Sonata 2. por gesolreut
Доменико Скарлати
Фанданго
Федерико Гарсија Лорка
Canciones espanoles antiguas
Инструмент:
Копија двомануалног француског чембала Blanchet-Taskin, израђена у Милану у мајсторској радионици Granziera 1985. године (власништво Смиљке Исаковић)
Биографије:
др Смиљка Љ. Исаковић, пијанисткиња, чембалисткиња, педагог, публицисткиња, коју инострана критика назива Краљицом чембала и Првом Дамом чембала, магистрирала је два инструмента – клавир на Конзерваторијуму Чајковски у Москви и чембало на Краљевском Конзерваторијуму у Мадриду. Специјализовала је чембало у Венецији, Билбаоу, Сантјагу де Компостели и Гранади. Докторирала је у области менаџмента у уметности. Наступала је широм Европе, у САД-у, Јужној Америци, на Исланду, као и на Куби, увек са одличним критикама. У бившој Југославији је редовно свирала на великим фестивалима, а сада и широм Србије, наступајући на свом инструменту. Снимила је неколико носача звука, а њени аудиовизуелни снимци налазе се у медијским кућама у земљи и иностранству. Смиљка Исаковић је званични експерт Извршне агенције Европске уније (ЕАЦЕА) за области културе, едукације и аудиовизуелних медија.
Смиљка Исаковић паралелно пише текстове за различите медије. Од преко 700 критика и текстова објављене су три књиге (Прометеј, Службени гласник, РТС). Увршћена је у Интернатионал Wхо ис Wхо ин Мусиц (Кембриџ), а од стране Америчког биографског института (АБИ) ушла је у 5000 личности света као Прва Дама чембала. Такође се налази у енциколпедији Ко је ко у Србији и међународној Енциклопедији чембалиста и оргуљаша (Санкт Петербург). Године 1997. додељена јој је престижна међународна Масарикова награда за уметност, коју је пре ње за музику добио Лучиано Павароти. Признање Међународни музичар (2003) добила је у Кембриџу, а 2005. године Златну значку Културно-просветне заједнице Србије, за несебичан, предан и дуготрајан рад и стваралачки допринос у ширењу културе. Председник је Одбора БЕМУС-а.
Добитница је награде Града Београда за концерт Осу се небо звездама (2015), а ове године је добила награду Удружења музичких уметника Србије за најбољи концерт у 2015. години (Путевима Ћирила и Методија). Оба концерта су изведена на Фестивалу чембала.
Андрија Сагић је мултиинструменталиста и композитор. Дипломирао је филозофију у Београду, специјализирајући естетику и филозофију средњег века. Истражује различите технике свирања средњовековних и оријенталних перкусија (томбак, рик, бендир…). Посебну пажњу посвећује вокалној пракси средњег века у Питагорином музичком систему. Ово интересовање проширује на истраживање микротоналне музике од антике до савремене музике. Сарађивао је са Атељеом 212, Народним позориштем и Позориштем на Теразијама. Оснивач је и уметнички руководилац средњовековног ансамбла Лудус Мусицус и ансамбла за експерименталну музику Рој Трешања. Са чембалисткињом Смиљком Исаковић, кроз бројне наступе, обнавља извођачку праксу старих камерних састава.Члан је УМУС-а.