У оквиру трија наступају виолиниста Душан Панајотовић, виолончелиста Павле Савић и пијаниста Игор Дражевић.
Програм:
Петар Иљич Чајковски
Клавирски трио у а–молу, оп. 50 (У спомен на великог уметника)
Pezzo elegiaco – Moderato assai – Allegro giusto
Тema – Andante con moto
Variazione 1 – Cantabile
Variazione 2 – Più mosso
Variazione 3 – Allegro moderato
Variazione 4 – L’istesso tempo
Variazione 5 – L’istesso tempo
Variazione 6 – Tempo di valse
Variazione 7 – Allegro moderato
Variazione 8 – Fuga. Allegro moderato
Variazione 9 – Andante flebile, ma non tanto
Variazione 10 – Tempo di mazurka
Variazione 11 – Moderato
Variazione finale e coda – Allegro risoluto e con fuoco – Andante con mоto
Биографије:
Душан Панајотовић (1992, Књажевац) је започео музичко образовање у МШ Предраг Милошевић у Књажевцу, у класи проф. Огњана Рилака и наставио у СМШ Војислав Вучковић у Нишу класи проф. Зорице Илић. Завршио је основне и мастер студије на Факултету музичке уметности у Београду у класи ред. проф. Гордане Матијевић- Недељковић. Тренутно је на другој години докторских студија у истој класи на смеру извођачке уметности, одсек виолина. Освојио је бројне награде и признања од којих се издвајају прва награда на Данубе Инструментал Цомпетитион у Улму (2016), награда YАМАХА (2016), специјална награда на међународном такмичењу Охридски бисери у Македонији (2016), прва награда на Међународном музичком фестивал у Бургосу, Шпанија (2013) и прва награда на Републичком такмичењу у Београду (2008). Због постигнутих успеха током школовања на ФМУ додељене су му награде из фондова Миодраг Мацић-Мишо, Мери Жежељ-Мајер и Мерима Драгутиновић. Удружење музичких уметника Србије му је доделио награду за најуспешнијег младог музичара у 2016. години.
Наступао је као солиста са оркестрима Бургос Интернатионал Мусиц Фестивал, БГО Душан Сковран и са Нишким симфонијским оркестром. Одржао је рестиале у многим београдским салама као што су Центар лепих уметности Јована Колунџије Гварнеријус, галерија САНУ, Музичка галерија и Велика дворана Коларца, Свечана сала Скупштине града Београда, Етнографски музеј, Галерија Артгет, СКЦ и Кућа Ђуре Јакшића. Учествовао је као солиста на фестивалима НИМУС, БЕМУС (у сарадњи са Гварнеријусом), БУНТ, као и Неи Сиони деи Луогхи у Италији. Био је члан ансамбла Деутсцх-Скандинависцхес Орцхестра и концертмајстор Yоунг Еуро Цлассиц Орцхестра, као и члан БГО Душан Сковран. Са овим ансамблима наступао је у престижним европским салама Гаво у Паризу и Берлинска филхармонија.
Усавршавао се код Јована Колунџије, Хагаиа Шахама, Стефана Миленковића, Олега Покхановског и Лиане Исакадзе. Као стипендиста. усавршавао се на једном од највећих музичких фестивала у Европи ИСА- Мусиц Фестивал у Бечу (2014).
Павле Савић (1990, Београд) виолончело је почео да учи у МШ Јосип Славенски у класи проф. Милутина Младеновића и наставио у МШ Мокрањац“ код истог професора. Зваршио је основне и мастер студије на ФМУ у Београду у класи проф. Драгана Ђорђевића. Уписао је и докторске студије на смеру извођачке уметности 2014. године.
Као соло извођач наступао је у многим београдским концертним просторима као што су Коларчева задужбина, Атријуму Народног музеја, Етнографски музеј и галерија САНУ, као и у иностранству, у Црној Гори, Аустрији, Мађарској, Хрватској и Швајцарској.
Као члан ансамбла сарађивао је са гудачким камерним оркестром Свети Ђорђе, чији је стални члан, са БГО Душан Сковран, Метармопхосис, Јужноевропским симфонијским оркестром, Симфонијским оркестром РТС-а, Црногорским симфонијским оркестром, Бањалучком филхармонијом и многим другим. Као члан ансамбла Но Бордерс Орцхестра имао је привилегију да сарађује са еминентним уметницима попут Стефана Миленковића, Јована Колунџије, Зорана Тодоровића и Романа Симовића. Учествовао је као извођач на сваком ,Чело фесту од оснивања. Усавршавао се на барокном курсу у Гмундену (Аустрија), ИСА Мусиц фестивал у Семерингу (Аустрија), као и на мајсторским курсевима Ксеније Јанковић, Кристофера Рихтера, Чабе Онзајског, Кирила Родина, Монике Лесковар, Стефана Попова, Леонида Горохова, Анатолија Крастева, Светлане Богосављевић, Милана Карановића и Имра Калмана.
Игор Дражевић (1989, Лозница) потиче из музичке породице. Музичко образовање започиње у ОМШ Вук Караџић у Лозници у класи проф. Бојане Никић. Средњу музичку школу Михајло Вукдраговић у Шапцу завршава у класи проф. Драгомира Братића. Основне и мастер студије је завршио на Факултету музичке уметности у Београду у класи проф. Дубравке Јовичић. Тренутно је студент докторских студија на ФМУ у Београду, одсек клавир, у класи проф. Александра Шандорова. Током школовања усавршавао се код истакнутих професора: Светлане Богино, Владимира Угаркова, Александра Сердара, Невене Поповић, Јокут Михајловић, Арба Валдме, Александре Романић, Наталије Трул, Сиавуша Гаџијева.
Освојио је бројне награде, од којих се посебно истичу прве награде на такмичењима Михаило Вукдраговић у Шапцу 2006. и 2007. године, Републичко такмичење 2007. године, Даворин Јенко у Београду 2006. године, Тргу Жиу у Румунији 2006. године. На пијанистичком такмичењу Исидор Бајић у Новом Саду 2014. године проглашен за најбољег домаћег такмичара.
Држао је солистичке концерте широм земље и у иностранству (Италија, Немачка, Холандија, Румунија, Словенија, Босна и Херцеговина). Такође је веома ангажован као камерни музичар. Тренутно ради као клавирски сарадник у МШ Марко Тајчевић у Лазаревцу.
Трио ради под менторством проф. Ладислава Мезаија.