Концерт реализујемо у сарадњи са Удружењем музичких уметника Србије.
Програм:
Клод Дебиси
Trois chansons de Bilitis, L. 97
La flûte de Pan
La chevelure
Le tombeau des naïdes
Самуел Барбер
Must the winter come so soon из опере Ванеса
Албан Берг
Четири песме, оп. 2
Schlafen, schlafen
Schlafend trägt Man mich
Nun Ich der Riesen stärksten Überwand
Warm die Lüfte
Морис Равел
Oh, la pitoyable aventure из Шпанског сата
Стефан Наерац
Калеидоскоп, свита за клавир (премијера)
Мирјана Живковић
Додир
Петар Коњовић
Језеро
Бенџамин Бритн
Give him this orchid! из опере Насиље над Лукрецијом
Рајнхолд Глијер
O, esli b grust moya
O, ne v pletaj cvetov
Хозе Серано
Que te importa que no venga из Los claveles
Биографије:
Маја Мијатовић (Љубљана) је дипломирала 2013. године на ФМУ у Београду у класи проф. Н. Мијаиловића. Завршила је СМШ Станковић у Београду у класи проф. Љубице Живковић. Осим редовних професора, усавршавала се и са другим истакнутим вокалним уметницима. Током школовања је освојила низ првих награда на такмичењима Лазар Јовановић (2007, 2008. и 2010), Никола Цвејић (2008), а била је Лауреат на Републичком такмичењу (2008), као и на Смотри талената у Сремским Карловцима (2011). Године 2013. освојила је ИИИ награду на Међународном такмичењу Елена Николаи у Бугарској, док је на 43. Међународном такмичењу Музичке омладине осим треће награде, освојила и Награду публике. Добитница је специјалних награда за Најлепши глас такмичења Лазар Јовановић (2008) и за Најперспективнијег мецосопрана такмичења Никола Цвејић коју додељује Примадона Бисерка Цвејић и стипендија Опероса фондације и Фонда за младе таленте Републике Србије. Била је члан Оперског студија при опери Мадленианум, као и члан Оперског студија Народног позоришта у Београду.
Осим опере и лида, њен репертоар чине и камерна дела, дела савремених и домаћих композитора, као и духовна дела. Наступала је као солиста на свим већим сценама у Београду и другим градовима Србије, као и ван граница наше земље (Мађарска, Хрватска, Аустрија и Италија).
Сарађује са хором Цоллегиум мусицум као солиста под диригентском палицом проф. Даринке Матић Маровић и Драгане Јовановић. Такође, као солиста је сарађивала са хоровима Аллилуиа и Белцанто из Београда, Јован Бандур из Панчева и мешовитим камерим хором Србадија из Бијељине. Учествовала је на фестивалима: Цинема Цитy Фест (Нови Сад), Хорови међу фрескама (Београд), Интернационалне хорске свечаности (Ниш), Фронт (Београд), БЕМУС (Београд), Л’Исола дел соле (Градо, Италија), Армел Фестивал (Сегедин) и другим. На Међународној трибини композитора (2011) је премијерно извела композиције М. Матић Инсецтумент, и М. Заткалика Речи у камену, а на Трибини 2014. године, српску премијеру кантате композитора Ɖ. Живковића Аскетска беседа са ансамблом Градилиште. Остварила је улоге у премијерним изведбама опера Милева А. Вребалов (СНП Нови Сад) и Ко је убио Принцезу Монд Т. Милошевић (Битеф театар). Као гостујући солиста је сарађовала са Опером Српског народног позоришта у Новом Саду. Члан је Удружења музичких уметника Србије од 2014. године.
Милица Танасковић (Панчево, 1981) је завршила студије клавира на ФМУ у Београду у класи проф. Марије Ɖукић, и студије чембала у класи проф. Зорице Ћетковић. Специјалистичке студије из камерне музике завршила је у класи проф. Уроша Пешића, а докторске студије из камерне музике под менторством др. уметности доц. Дејана Суботића, на истом факултету. За соло извођења и у оквиру камерних састава освојила је већи број награда на домаћим и иностраним такмичењима.
Одржала је бројне солистичке и концерте камерне музике у земљи и иностранству (Италија, Швајцарска, Грчка, Мађарска, Црна Гора, Македонија, Либија…). Њен солистички концерт у италијанском културном центру у Триполију остаће забележен као први концерт српског пијанисте на тлу Африке.
Учествовала је на трибинама модерне уметничке музике и на манифестацијама као што су БЕМУС, ОКТОХ, Чело фест, Басоманија и другим. Учествовала је у оркестру ФМУ у Београду, и као гостујући члан Београдске филхармоније, Сцхлесингер орцхестра, београдског гудачког оркестра Душан Сковран, камерног оркестра Мокрањац и Земунског камерног оркестра. Сарађивала је са уметницима као што су Сретен Крстић, Урош Лајовиц, Дмитриј, Александар Ситковецки, Чарлс Захари Борнхштајн, Милош Петровић и други.
Солистички је наступала са камерним оркестром Мокрањац, са оркестром ФИЛУМ-а и Сцхлесингер орцхестра. Снимала је за радио и телевизију. На И међународном такмичењу Београдски победник 2005 била је једини пијаниста коме је за стваралачко учешће додељено признање Руског центра за науку и културу у Србији и Црној Гори, Руски дом у Београду.
Ради као самостални уметнички сарадник на Одсеку за гудаче на Филолошко-уметничком факултету у Крагујевцу и са студентим и колегама остварује велики број концерата. Упоредо са овим радом одржава и своју солистичку каријеру.