На концерту ће бити изведене арије и дуети из познатих опера Моцарта, Гуноа, Чајковског и других композитора, као и соло песме Шумана и Вагнера.
Програм:
Јохан Себастијан Бах
Am Abend, da es kühle war.. Mache dich, mein Herze, rein речитатив и арија из Пасије по Матеју
Рејнолд Ан
A Chloris, песма за глас и клавир
Роберт Шуман
из циклуса Песникова љубав, оп. 48
Im rhein im heiligen strome
Ich grolle nicht
Die alten bösen Liede
Рихард Вагнер
из циклуса Песме за Матилду Везендонк
Der Engel
Im Treibhaus
Schmerzen
Амброаз Тома
Ô vin, dissipe la tristesse, арија Хамлета из опере Хамлет
Антоњин Дворжак
Měsíčku na nebi hlubokém, арија из опере Русалка
Шарл Гуно
O sainte médaille… Avant de quitter ces lieux, арија Валентина из опере Фауст
Жил Масне
Plerez mes yeux, арија Химене из опере Сид
Петар Иљич Чајковски
Я вас люблю, арија Јелетског из опере Пикова дама
Ђузепе Верди
Pace, pace…, арија Леонора из опере Моћ судбине
Волфганг Амадеус Моцарт
Дует Папагене и Папагена из опере Чаробна фрула
Биографије:
Ана Петровић (Јагодина, 1983), сопран, завршила је дипломске и специјалистичке студије на ФМУ у Београду у класи проф. Николе Китановског. Завршила је дипломске и мастер студије на Филолошком факултету у Београду на Катедри за енглески језик и књижевност. Током школовања је освојила низ првих награда на домаћим такмичењима. Добила је награду из фонда Јелена Михаиловић (2008) коју додељује ФМУ, а проглашена је за студента генерације на Одсеку за соло певање (2008/09). У оквиру пројекта Пут ка Белканту (2005-2009) је наступала на бројним концертима у Београду и широм Србије. У оквиру истог пројекта, редовно је наступала као солиста са Уметничким ансамблом Војске Србије Станислав Бинички. У драмској представи Амадеус у Београдском драмском позоришту је играла улогу Вентичелија током пет позоришних сезона. Била је ступендиста летње школе Универзитета у Бечу. Захваљујући боравку на том курсу, добила је прилику да усавршава вокалну технику са професором Универзитета у Бечу, Герхардом Каријем и корепетитором бечке Волкс опере, Клаусом Бушом. Била је члан је оперског студија Борислав Поповић (2010-2012).
Похађала је мастер клас баритона Давида Бижића. Поред многобројних солистичких концерата које је одржала у Београду и широм Србије, наступала је у Аустрији (Јенерсдорф, 2010), Словенији (Марибор, Мурска собота, Град Горичко, 2011) и Немачкој (Бисков, Нојцеле 2013). У јануару 2013. године, певала је у филму корејског редитеља Сагмана Кима Тенор Лирико спинто. Од фебруара 2013. године наступа у улози Папагене у Моцартовој опери Чаробна фрула у оперској кући Мадленијанум у Београду. Ове године је одржала је низ солистичких концерата француске музике, од којих је најзначајнији у великој Сали Коларчеве задужбине. Била је стипендиста међународне летње школе у немачком граду Бисков (2013). Добитница је награде за најбољу интерпретацију те летње школе. Учествовала је на првом фестивалу руске музике Бољшој на Мећавнику, који је основао Емир Кустурица. Ради као професор енглеског језика на Универзитету Сингидунум у Беграду, на Факултету за медије и комуникације.
Стефан Хаџић (Београд, 1989) је завршио нижу и СМШ Коста Манојловић, Одсек клавир у класи проф. Ивановић Радојке, као и две године студија клавира на ФМУ у класи проф. Јокут Михаиловић . Упоредо је завршио нижу и СМШ Коста Манојловић, Одсек соло певање у класи проф. Ненада Ненића. Од октобра 2012. године студира соло певање на Универзитету за музику и извођачку уметност у Бечу. Учествовао је на мајсторском курсу Руђера Раимондија (2013, Француска). Учествовао је на музичком фестивалу Oper Oder Spree у Немачкој где је освојио Гран при фестивала (2013). Поред тога је освојио бројне прве награде на такмичењима у Србији и иностранству. Последње успехе остварио је поставши Лауреат такмичења Музичке омладине у Београду (2013) као и освајањем првог места у категорији оперског гласа на Osaka International Music Competition у Јапану (2013). Као солиста је наступао на концертима у Београду, Будимпешти, Бечу и Загребу.
Јелена Ђајић Левајац је седамнаест година уписала ФМУ у Београду, а са двадесетчетири магистрирала у класи проф.Мирјане Шуице-Бабић. Усавршавала се у класи проф. Марине Волф на Конзерваторијуму Римски Корсаков и радила је са Александром Сандлером у Санкт Петербургу и Борисом Берлином у Москви (1994–1997). Наставила је усавршавање у Берлину (1997–2000) код проф. Елене Лапитскаје где је стекла диплому Високе школе за уметност. Током студија је похађала мајсторске курсеве професора Јелене Рихтер и Димитрија Башкирова (Русија), Мартина Хјуза (В. Британија) и Клауса Хелвига (Немачка). Добитник је треће награде на Међународном такмичењу Петар Коњовић (1993, Београд), била је учесник финала 24. међународног такмичења Музичке омладине (1994, Београд), полуфинала Интернационалног такмичења Ф. Бузони (1995, Болзано). Победник је такмичења младих пијаниста ЕПТА (1997). Концертну делатност започела је као студент (1993) остварила је преко сто концерата у земљи и иностранству. Наступала је у свим салама Београда, у Новом Саду, Крагујевцу, Панчеву, Сремској Митровици, Врњачкој Бањи, Шапцу, Ваљеву и у другим градовима у земљи, као и на летњим фестивалима Барски љетопис (1996, 2008) и Котор арт (1996, 1997, 2000), Херцег фест (2008) и Цетињско лето (2008). Концертирала је у Русији, Немачкој, Италији, Бугарској и Републици Српској. Наступала је као солиста са оркестром Београдске филхармоније и Симфонијским оркестром РТС-а и камерним оркестром Сковран. Као клавирски сарадник је остварила многе концерте пратећи уметнике на реситалима и такмичењима у земљи и иностранству. Као члан клавирског трија Weissburg са виолинистом Н. Алексићем и виолончелистом В. Павловићем имала је бројне концерте у земљи. Члан је клавирског дуа Mezzo, са колегом М. Павловићем је имала запажену турнеју у Црној Гори. Остварила је трајне снимке за РТС као солиста, камерни музичар и клавирски сарадник соло певача. Била је ангажована на Катедри за соло певање као клавирски сарадник на ФМУ у Београду (2000–2004),а сада је стално запослена на Катедри за клавир. Члан је УМУС-а и креативног тима у пројектима КЦБ-у у оквиру обележавања годишњица композитора.