Трубач Пол Гудчајлд ће на београдском концерту извести нека од најлепших савремених дела за трубу и клавир и представити дела аустралијских композитора Алана Холеја и Ив Данкан. Клавирски сарадник му је млада хрватска пијанисткиња Кристина Бјелопавловић-Цесар.
Концерт у сарадњи организују Амбасада Аустралије у Београду и Културни центар Београда, а концерт је део балканске турнеје реномираног аустралијског трубача.
Програм:
Бохуслав Мартину
Сонатина за трубу и клавир, H.357
Allegro moderato
Алан Холеј Блуе
Triangle, за соло трубу
Ornithologia, за соло трубу
Flight
Calling
Мајкл Најман
Флигелхорна и клавир
Жан Ибо
Соната за трубу и клавир
Sarabande
Intermède
Spiritual
Ив Данкан
Deep in Summer
Биографије:
Пол Гудчајлд је студирао трубу у Сиднеју и Европи. Члан Сиднејског симфонијског оркестра постао је са 18 година, а данас први трубач (Ассоциате Принципал) овог оркестра. Са Сиднејским симфонијским оркестром гостовао је широм САД, Европе, Јапана, Тајвана и Азије, а са Симфонијским оркестром Аделејда у Сингапуру, Кини и Кореји. Често наступа као прва труба у различитим сиднејским оркестрима као што су Камерни солисти Сиднеја, Цоллегиум Мусицум Универзитета у Новом Јужном Велсу, Ансамбл Аустралија, као и Аустралијски камерни оркестар са којим је наступао и као солиста.
Наступао је на Аустралијском фестивалу камерне музике у Таунсвилу, на Сиднејском фестивалу са оркестром Лондон Синфониетта и балетском трупом Морпхосес. Године 2010. је на отварању Светске конференције Међународног удружења трубача у Сиднеју извео дело Алан Холеја Орнитхологиа. Многи водећи аустралијски композитори као што су Карл Вајн, Рос Едвардс, Бери МекКим и Метју Хајндсон, су писали за њега. Премијерно је извео Концерт за трубу и оркестар Допплер’с Wеб Алана Холеја заједно са Сиднејским симфонијским оркестром 2005. године и наредне године са Квинслендским симфонијским оркестром.
Пол Гудчајлд је стекао богато предавачко искуство радећи са бројним приватним студентима, као и на Конзерваторијуму у Сиднеју (1996-2006) и Конзерваторијумима у Њукастлу и Вулогонгу. Током 2008. године Пол са ансамблом Сyднеy Брасс је био резиденцијални уметник Школе Хале у Перту, а 2001. године на позив Конзерваторијума у Шењангу у Кини одржао мајсторске курсеве и рестиале широм провинције. Године 2014. постављен је за шефа одсека за лимене дувачке инструменте на Тхе Сцотс Цоллеге у Сиднеју.
Гудчајлд је музички директор ансамбла Wаверлеy Бонди Беацх Банд и директор ансамбла Сyднеy Брасс, најстаријег и најцењенијег камерног састава у Аустралији.
Пијанисткињу Кристину Бјелопавловић-Цесар критичари описују као музичарку која суверено влада концертним подијумом и располаже способностима за пијанистичку ингениозну изведбу, маштовиту пијанисткињу чија је стилски беспрекорна интерпретација прожета шармантном љупкошћу кристалног и предивног топлог звука, пијанисткињу изузетне енергије, темперамента и исконске музичке надарености. Њени концерти оцењени су као концерт за памћење или несвакидашњи доживљај виртуозног пијанизма.
Лауреат је међународног такмичења у Сенигалији, као и победница међународних такмичења у Пијетра Лигури, Пинеролу и Кортемилији (Италија), те хрватских државних такмичења.
Била је стипендисткиња Града Загреба од 1997. до 2003. године. Студирала је на Музичкој академији у Загребу у класи проф. Сретне Мештровић, и магистрирала на истој установи у класи проф. Марине Амбокадзе.
Са великим успехом је наступала као солисткиња са ансамблом Загребачки солисти, Загребачком филхармонијом, Дубровачким симфонијским оркестром и Оркестром Опере ХНК Ивана пл. Зајца Ријека. Редовно наступа на свим важнијим манифестацијама у Хрватској, те с еминентним именима домаће класичне сцене. Снимила је концерте за клавир и оркестар Силвија Бомбарделија и Бориса Папандопула, у пратњи Коморног оркестра Симфонијског оркестра ХРТ-а за дискографску кућу Орфеј. Од 2004. године има статус самосталне уметнице.
Турнеја Пола Гудчајлда:
Загреб
7. и 9. мај 2016. – Мајсторски курс за студент трубе Музичке академије у Загребу
10. мај 2016. – Концерт у дворани Хрватског друства складатеља
Љубљана
11. мај 2016. – Концерт у оквиру Брасс фестивала на Музичкој академији у Љубљани
Београд
14. мај 2016. – концерт у Свечаној сали Скупштине Града
15. мај 2016. – Мајсторски курс за ученике и студент трубе у Галерији Артгет
Тирана
18. мај 2016. – концерт у оквиру 1. Брасс фестивала у Сали Музичке академије у Тирани
Турнеју Пола Гудчајлда подржали су:
Коокабурра Мусиц и Хаммерингс Рецордс (Аустралија); Аустралска амбасада, Матица хрватских исељеника, Музичка академија Загреб, Великогорички брасс фестивал (Хрватска); Академија за гласбо (Словенија); Амбасада Аустралије, Културни центар Београда, Музичка школа Даворин Јенко (Србија); Амбасада Хрватске у Тирани, Академија за извођачке уметности у Тирани, Национална оперска кућа (Словенија)