Програм:
Јохан Себастијан Бах
Чакона из Партите бр. 2 за виолину, BWV 1004
Николо Паганини
Каприс бр. 5
Ежен Исај
Соната за соло виолину бр. 3 (Балада)
Клод Дебиси
Соната за виолину и клавир у ге–молу
Allegro vivo
Intermède – Fantastique et léger
Finale – Très animé
Хенрик Вјењавски
Полонеза у Де-дуру
Биографија:
Душан Панајотовић (Књажевац, 1992) завршио ОМШ Предраг Милошевић у класи проф. Огњана Рилака у родном граду, и Музичку гимназију Војислав Вучковић у класи проф. Зорице Илић у Нишу. Завршио је основне и мастер студије на ФМУ у класи ред. проф. Гордане Матијевић- Неделјковић. Тренутно је на првој години докторских студија у истој класи на смеру извођачке уметности, одсек виолина. Током школовања је освојио бројне награде и признања од којих се издвајају: стипендија YАМАХА, прва награда на Међународном такмичењу Суммит мусиц Фестивал у Шпанији (2013), награде за најболји постигнут успех на гудачкој катедри из фонда Миодраг Мацић-Мишо, за најболји постигнут успех на гудачкој катедри концертантног из фонда Мери Жежелј-Мајер и за најболји дипломски испит из фонда Мери Драгутиновић (2014), на Међународном такмичењу гудача у Нишу (2005, 2007, 2009), на Републичком такмичењу у Београду (2008), прва награда и лауреат музичког фестивала у Лазаревцу (2008), прва награда на 47. Фестивалу музичких и балетских школа Србије у Чачку, прва награда на такмичењу музичких школа (2002-2005), прва награда као инструментални трио на Фестивалу музичких и балетских школа Србије у Бачкој Тополи (2004), повелја Нова млада нишка елита коју доделјује Ротари клуб Константин Велики Ниш, награде за посвећеност и достигнућа у школи од стране града Ниша, награде Доситеј Обрадовић за освајање награде на републичком такмичењу.
Учествовао је као солиста на музичким фестивалима од којих се издвајају БЕМУС (2015) и Неи Суони деи Луогхи у Италији (2013). Као солиста је наступао са оркестром Суммит мусиц Фестивал у Шпанији, са БГО Душан Сковран, са оркестром СМШ Војислав Вучковић у Нишу.
Наступао је као солиста у различитим салама у Београду (Гварнеријус, Галерија САНУ, Коларац, Скупштина Града Београда, Етнографски музеј, Артгет, СКЦ, Кућа Ђуре Јакшића, МШ Владимир Ђорђевић, МШ Корнелије Станковића и друге). У сарадњи Гварнеријуса и Белгијске амбасаде учествовао је на добротворном концерту БЕЛхоспице који је одржан у резиденцији белгијског амбасадора. Наступао је у сали Берлинске филхармоније, као члан првих виолина Деутсцх-Скандинависцхес Орцхестра и као концертмајстор Yоунг Еуро Цлассиц Орцхестра под руководством Лиана Исакадзе у сали Берлин Конзертхаус.
Наступао је у оквиру БГО Душан Сковран, СО РТС и у Новом симфонијском оркестру Макрис.
Усавршавао код многих виолиниста, као и на једном од највећих музичких фестивала у Европи ИСА – мусиц Фестивал у Бечу, за који је добио пуну стипендију (2014).
Александра Драгосавац (1990, Београд) је била ђак генерације ОМШ Владимир Ђорђевић коју је завршила у класи проф. Анђелке Новаковић, а исто признање је добила и у СМШ Др. Војислав Вучковић коју је похађала у класи проф. Олге Бауер, сарађујући и са проф. Александром Бауером. Основне, мастер и специјалистичке студије је завршила, као једна од најуспешнијих студената у генерацији, на ФМУ у Београду, у класи проф. Невене Поповић. Током студија се усавршавала код Александра Маџара, Соње Лончар и Андрије Павловића, Кристофера Тејлора, Корделије Хофер-Тојч, Ролфа Плагеа, Дариа Нтаке. Учествовала је на многим такмичењима у земљи и иностранству и добијала је различите награде, од којих се издвајају: Шест првих награда на Променади клавирских талената у МШ Владимир Ђорђевић (2004–2009); лауреат међународног такмичења Меморијал Др. Војислав Вучковић (2007), трећа награда на такмичењу у Горици (Италија, 2007), лауреат Бањалучког бијенала (2008), трећа награда на такмичењу Рома 2011 (Италија) и прва награда на Републичком такмичењу камерних ансамбала (2014). Добитница је стипендије Доситеја, као једна од хиљаду најуспешнијих студената у Србији, и награде фонда Слободанке Милошевић–Савић за најуспешнијег студента катедре за клавир (2015). Наступила је у оквиру БЕМУС-а са виолинистом Душаном Панајотовићем. Наступала је у Великој сали Коларчеве задужбине, сали Београдске филхармоније, Великој сали Банских двора (Бања Лука), СКЦ-у, Дому омладине, Галерији Артгет, Галерији САНУ, Галерији Коларчеве задужбине, Центру лепих уметности Гварнеријус и у Свечаној сали Скупштине града.
Године 2014. је, као солиста и камерни музичар, учествовала на хуманитарном концерту за жртве поплава из Србије, БиХ и Хрватске, одржаном под покровитељством удружења ИКУБИК у Великој сали Задужбине Моцартеум (Стифтунг Мозартеум) у Салцбургу, на којем су прикупљена значајна средства за угрожено становништво.
Тренутно се бави педагошким радом у основној музичкој школи.