Концерт виолончелисте Владимира Павловића и пијанисткиње Јелене Бајић

06.03.2017, 21:00.
blank-image

На програму су дела Шумана и Грига.

Програм:
Роберт Шуман             
Kreisleriana, оп. 16
Äußerst bewegt у де–молу
Sehr innig und nicht zu rasch у Бе–дуру
Sehr aufgeregt у ге–молу
Sehr langsam у Бе–дуру
Sehr lebhaft у ге–молу
Sehr langsam u Be–duru
Sehr rasch у це–молу
Schnell und spielend у ге–молу

Едвард Григ                
Соната за виолончело и клавир у а–молу, оп. 36
Allegro agitato    
Andante tranquillo    
Allegro – Allegro molto e marcato

Биографије:
Владимир Павловић (Београд) је завршио МШ Станковић, а средње и високо образовање је стекао у Москви на Колеџу у класи проф. Галине И. Зубареве и на Академији Гнесин код проф. Бориса И. Талалаја, који је био асистент М. Ростроповича. Магистрирао је на Академији уметности у Новом Саду у класи проф. Имре Калмана. Освајао је прве награде на савезним, републичким и међународним такмичењима.
Као солиста је наступао са камерним оркестром Про класика и са Земунским камерним оркестром. Низ запажених камерних реситала одржао је у сарадњи са пијанисткињом Иваном Карајков, као и са пијанистима Соњом Радојковић, Милицом Виденовић, Дариом Хумењуком, Јеленом Ђајић-Левајац, Тијаном Андрејић и другима. Са тријом Ток наступао је на концертима у Србији и Грчкој. Члан је трија Wеиссбург (Никола Алексић, виолина и Ј. Ђајић-Левајац, клавир) од 2003. године. Са овим тријом је снимао за Радио Београд и наступао широм Србије, као и на фестивалима камерне музике. Од 2009. године члан је трија Беланима, заједно са Бобаном Бјелићем (хармоника) и Катарином Мишић (клавир), са којима је наступао на концертима и фестивалима. Активан је и као солиста и вођа виолончела оркестра Земунског камерног оркестра, чији је члан од оснивања (2004), као и оркестра Орфелин из Новог Сада. Ангажован је као члан жирија на међународним такмичењима. Запослен је на Катедри за камерну музику Академије уметности у Новом Саду, где ради у звању самосталног стручног сарадника. На Универзитету Слобомир у Бијељини предаје виолончело у звању доцента. Тренутно је на докторским студијама за камерну музику на ФМУ у Београду у класи проф. Ладислава Мезеија.

Јелена Бајић (Нови Сад, 1983) је похађала МШ Исидор Бајић у класи проф. Бојане Дорословачки. Од своје једанаесте године редовни је полазник летње школе клавира ЕПТА. Са шеснаест година је уписала Академију уметности у Новом Саду у класи проф. Јокут Михаиловић, код које је дипломирала и магистрирала. Освојила је награде на републичким и међународним такмичењима.
Наступала је на бројним концертима у задужбини Илије М. Колараца. На концерту композитора 20. века извела је и две своје композиције (Катаклизма и Звона), као и на концерту посвећеном жртвама рације у галерији Матице српске, на А-Фесту у новосадској Синагоги, у оквиру манифестације Ћулумови дани, у Извршном већу Војводине као и у Градској кући Новог Сада. Наступала је у Немачкој, Швајцарској и у Италији, у оквиру различитих манифестација. Носилац је прве награде у категорији соло клавир са интернационалног такмичења Премио Витториа Цаффе Ригетти (Италија, 2012). Била је финалиста такмичења Еуропиан Мусиц цомпетитион 2016 (Монкарлијери).
У току студија је основала клавирски дуо са пијанисткињом Јулијом Бал, одржавши неколико концерата у циљу приближавања класичне музике ширем слушном аудиторијуму. Такође су наступале у Великој дворани Коларчеве задужбине у оквиру Подијума камерне музике. Освојиле су другу нагараду на интернационалном такмичењу Премио Витториа Цаффе Ригетти (Италија, 2012). Остварила је успешну сарадњу и са виолинистом Михалом Будинским. Снимала је за Радио-телевизију Војводина као и за Радио Београд. Тренутно је запослена на Академији уметности у Новом Саду у звању наставника стручног предмета за клавирски практикум. Прошле године је уписала докторске студије клавира на ФМУ у Београду у класи проф. Нинослава Живковића.

Loading...