Представлјање уметничког рада / изјаве о намерама са објављивањем резултата XИ парламентарних избора у Краљевини Корети. Учествују: Војислав Клачар, Влатко Илић, Маја Ћирић, Никола Вујовић и Тамара Крцуновић
Краљевина Корета је дугогодишњи уметнички пројекат Војислава Клачара. Приказивана је на самосталним и групним изложбама, а од 2007. године реализован је и низ јавних извођења Корете (Београд, Лајпциг, Берлин).
Пет нивоа пет разговора др Светолика Плесника и др Марије Полек је први уметнички рад из тематског круга Краљевине Корете који је утемељен у њеном фиктивном космосу – са драмским текстом и глумцима који тумаче ликове из Корете он представља отелотворење утопије. Као и досадашња извођења Корете, и ово је у дисциплинарном смислу конципирано као амбивалентно, с тим што се креативни процес умногоме заснива на процедурама драмског стваралаштва (текст, редитељ, глумци) иако у потпуности не напушта област визуелних уметности (кустоскиња).
Представљање рада јавности током његовог настајања одиграва се с циљем преиспитавања додељених улога (како учесника тако и публике) и генерисања простора за изразе који праве разлику у односу на актуелне моделе културалног организовања.
www.корета-макинг.инфо
Учествују:
Војислав Клачар, аутор Краљевине Корете – доктор уметности из области вишемедијске уметности. Добитник награде за особену креативну иновацију из фонда „Милош Бајић“. Аутор публикација: X Парламентарни избори у Краљевини Корети (2008) и Формирање ИX Владе Краљевине Корете (2007). Корету излагао на 47. Октобарском салону. Избор радова: „Формирање X Владе Краљевине Корете“ (ХАУ, Берлин), „Оснивање ИИИ Универзитета у Краљевини Корети“ (Лајпциг), „Парламентарна Историја Корете“ (БЕЛЕФ) и други.
Влатко Илић, редитељ – доктор наука из области теорије уметности и медија. Добитник Специјалне Стеријине награде за режију (2007). Аутор књиге Увод у нову теорију позоришта (Нолит / Алтера, Београд, 2010). Предавач на Факултету умјетности (Подгорица) и Новој академији уметности (Београд).
Маја Ћирић, кустускиња – доктор наука из области теорије уметности и медија. Добитница награде „Лазар Трифуновић“ (Београд) за ликовну критику, Дедалус / Индепендент Цураторс награде за истраживање у области кустоских пракси (Њујорк), ЦЕЦ АртсЛинк награде за независни пројекат (Њујорк) и ИСЦП кураторске награде (Њујорк). Комесар Павиљона Србије на 55. Бијеналу уметности у Венецији.
Никола Вујовић, глумац – позоришни, филмски и телевизијски глумац. Избор представа: ,,Ципеле од кенгурове коже“, БДП; „Млетачки трговац“, ЈДП; „Италијанска ноћ“, ЈДП; „Болест породице М.“, ЈДП; „Сањари“, ЈДП; „Замак“, ЈДП; „ДНК“, Атеље 212; „Бог је ДЈ“, Мало позориште „Душко Радовић“; и друге. Освојио неколико награда у позоришту и учествовао на више европских филмских и позоришних фестивала.
Тамара Крцуновић, глумица – завршила Факултет драмских уметности (Београд) и Цонсерватоире Натионал Супериеур д Арт Драматиqуе (Париз). Играла у многобројним представама и филмовима у Београду и Паризу, у комадима класичног репертоара (Шекспир, Чехов, Вилијамс, Достојевски) и ауторским пројектима В. Илића и В. Клачара, О. Фрљића, С. Спахић.