Пројекције филмова студената са Факултета за медије и комуникацију

08.07.2015, 13:10.
blank-image

Филмове су настали у оквиру школске 2014.-2015. године као пресек годишњег рада на филмском усмерењу
Факултет за медије и комуникацију Универзитета Сингидунум у Београду, у оквиру Департмана дигиталних уметности, посебну пажњу посвећује раду са студентима којима је филм основно усмерење, како на пољу теоретског филмског образовања тако и на продукцији краткометражних документарних и играних филмова. Јавном пројекцијом у Дворани Културног центра Београда представљамо вам студентске филмове настале у оквиру школске 2014.-2015. године као пресек годишњег рада на филмском усмерењу. Али такодје и као неки вид додатне или продужене „наставне јединице“, јер је само организовање јавне пројекције и промоције филма део њиховог основног студентског образовања.

ПРОГРАМ:

Дан кад сам упознао Јована (играни филм) трајање: 27 мин.
режија: Урош Лукић, Србија 2015.
играју: Јован Мијовић, Мина Обрадовић, Стефан Вукић, Рада Ђуричин, Стефан Глишић, Милутин Петровић, Борис Кочовић, Ирина Дамјановић, Никола Гребо, Ђорђе Лукић, Марко Вилотић, Коби
У филму “Дан кад сам упознао Јована” улазимо у живот београдског младића Павла (Јован Мијовић) који сазнаје да му је отац преминуо. Пратимо догађаје у његовом, до тада, најтежем дану у животу и на који начин се бори са реалношћу и тешком ситуацијом у којој се налази. Кроз филм упознајемо Павлу блиске особе и кроз те односе са њима схватамо колико он сам није способан, нити спреман да се носи са губитком оца.
Редитељ Урош Лукић је студент треће године Факултета за медије и комуникације и „Дан кад сам упознао Јована” је његов први играни филм. Учествовао је у стварању документарног филма “Реч”, који се бави графитима и хип-хоп музиком у Београду.

Кисмет (играни филм) трајање: 11 мин.
режија: Емилија Гајић,
играју: Милош Марикићевић, Бојана Рачић, Иван Јевтовић
Сара је Дирку спасила живот у једној уличној ситуацији. Судбина их наводи да се нађу у својим страховима. Овог пута Дирк има главну улогу. Сада је на њега ред да спаси Сару.
Емилија Гајић је студенткиња Факултета за медије и комуникације. Филм “Кисмет” је њен први озбиљан филмски пројекат. Настоји да се усавршава за монтажу филма.
Ратни репортер (документарни филм) трајање: 12 мин.
режија: Иван Ђуровић
играју: Вељко Ђуровић, Иван Ђуровић
Филмски портрет Вељка Ђуровића, ратног репортера.
Иван Ђуровић је рођен 12. јуна 1992. године у Београду. Студира Факултет за медије и комуникацију, смер Дигитална уметност. Дебитовао је кратим играним филмом „Кавез“.

Долл уп (документарни филм) трајање: 14 мин.
режија: Катарина Марковић, Србија 2015.
учествује: Антонија Ваци
“Долл уп” је настао као портрет некадашње манекенке и садашњег психотерапеута Антоније Ваци. Бави се питањем понашања у модној индустрији, на снимањима модних едиторијала и ревија, односно, филм истражује на који начин је манекенка третирана у свету моде. Кроз низ интервјуа, архивског материјала и радног процеса са фотографског снимања, гледалац се упознаје са Антонијом, преиспитујући мерила лепоте данас, као и сам посао фото модела.
Катарина Марковић је студент друге године Факултета за медије и комуникације, на департману за Дигиталне уметности. Излагала на неколико групних изложби у Србији и регији као видео уметница и/или фотограф. Као неко ко је био са обе стране камере, филмом “Долл уп” жели да искаже свој став и искуство манекенки у модној индустрији.

Селидба (документарни филм) трајање: 14 мин.
режија: Тамара Грујић
Филм “Селидба” је прича о животу баке и деке у новом стану након што су били приморани да се иселе из куће у којој су живели више деценија. Филм приказује како се они привикавају на нову средину, како уређују свој нови животни простор и како се осећају поводом целе ситуације која их је снашла.
Тамара Грујић је студент друге године на Факултету за медије и комуникације. Студира фотографију. “Селидба”је њен први документарни филм.

Кућа од чоколаде (играни филм) трајање: 15 мин.
Режија: Вук Сјеклоћа
Играју: Небојша Живковић, Кристина Перовска, Андреја Рондовић, Срдјан Сјеклоћа
Ово је прича о времену у коме су новац и секс једине ствари којима тежимо. Љубица је самохрана мајка, ради као собарица код богаташа, које покашава да опљачка. Њен син Марко преко интернет упознаје девојку Миу, која нуди секс за новац. Испоставља се да она живи са оцем у кући, у којој Љубица ради.
Вук Сјеклоћа родјен 1992. године у Београду. Студент Факултета за медије и комуникације и представља Вам свој први филм.

Loading...