Разговор НА МАРГИНИ, поводом гостовања Франческа Магриса, теоретичара економије, Универзитету у Туру

17.05.2016, 14:21.
blank-image

Учествују: Франческо Магрис, Гојко Божовић, директор издавачке куће Архипелаг, Снежана Милинковић, професорка Филолошког факултета и Давиде Скалмани, директор Италијанског института за културу у Београду
Италијански институт за културу и Културни центар Београда позивају Вас на разговор “На маргини”, поводом гостовања Франческа Магриса, теоретичара економије, Универзитету у Туру.

Франческо Магрис представља своју књигу „Ал Маргине“ („На маргини“) коју је 2015. године у Италији објавила издавачка кућа Бомпиани. Идеја границе се може односити на простор, територију, на морал али такође може да раздваја врлину од греха, центар од периферије. У научном свету маргина упозорава на грешку или ограничење са којим се суочава сваки истраживач. Центар и периферија су места која стално мутирају и која су саставни део уметности, литературе, економије и географије… Франческо Магрис се креће кроз све ове научне дисциплине и уметност, радозналим кораком саучесника забављајући се и прелазећи некажњено све границе на које наилази.

Франческо Магрис дипломирао је економију и бизнис у Трсту. Редован је професор на Универзитету Франсоа Рабле у Туру, Француска. Објавио је између осталог: “Лични интерес. Економија, литература и свакодневни парадокси у ери глобалног тржишта” („Торнацонти. Ецономиа, леттература е парадосси qуотидиани нелл’ера дел мерцато глобале“), “Економија у џепу. Практични водич за разумевање економских принципа и феномена” („Л’ецономиа ин тасца. Гуида пратица алла цомпренсионе деи феномени е деи принципи ецономици“), “Конкуренција у научном истраживању” („Ла цонцорренза нелла рицерца сциентифица“).
Приредио је и италијанско издање “Јеванђеље богатства” („Ил Вангело делла риццхезза“) Ендрјуа Карнегија (Андреw Царнегие).

Организација: Италијански институт за културу

Loading...