Разговор: ШТА СЕ ДЕШАВА У ВЕНЕЦУЕЛИ

06.05.2014, 15:27.
blank-image

Гост: Калим Себастијан Д’Елиа Јанес , члан међународног тима омладине Уједињене социјалистичке партије Венецуеле (ПСУВ) у Русији Разговор води: Вук Вуковић, члан Центра за друштвену анализу
У разговору ћемо се бавити следећим питањима:

– најновијим дешавањима у Венецуели, са посебним освртом на недавне демонстрације и њихове политичке импликације;
– последњим председничким и општинским изборима, деловањем и циљевима опозиције, као и њеним захтевима;
– геополитичким притисцима под којима се налази Венецуела;
– социјалним и економским мерама владе Николаса Мадура, али и ширим процесом који је започет за време Уга Чавеза;
– успесима у смањењу сиромаштва и решавању других важних друштвених питања;
– проблемима који и даље постоје у Венецуели и мерама које се могу предузети ради њиховог решавања;
– опсегом учествовања нижих друштвених слојева у одлучивању и власти, са посебним освртом на улогу синдиката и партиципације и организовања на општинском и месном нивоу;
– широм сликом Чавезове идеје о „социјализму за XXИ век“, односно изградњи новог друштвеног система;

Овим разговором желимо не само да продубимо разумевање тренутних дешавања и ширих друштвених и структурних процеса у Венецуели, већ и да допринесемо промишљању постојећег друштвено-економског поретка и његових последица.
—————————————–
Калим Себастијан Д’Елиа Јанес је члан међународног тима омладине Уједињене социјалистичке партије Венецуеле (ПСУВ) у Русији. Дипломирао је геохемију на Централном универзитету Венецуеле у Каракасу, а тренутно је на мастер студијама на московском Институту за челик и легуре. Током студирања у Каракасу је учествовао у бројним политичким активностима, а био је и потпредседник Удружења студената геохемије (2004-2006), члан Националног изборног савета у статусу изборног посматрача (2008) и члан председничког тима Николаса Мадура током његове посете Русији.

Вук Вуковић је студент социологије на Филозофском факултету у Београду и члан Центра за друштвену анализу (Београд) и теоријско-политичког Колектива Герусија (Нови Сад, Београд). Његови теоријски интереси обухватају критику политичке економије, класну анализу и моделе и проблеме политичког организовања.

Центар за друштвену анализу (ЦДА) је студентска организација са седиштем на Филозофском факултету Универзитета у Београду, основана са циљем унапређења критичке друштвене анализе посредством организовања образовних садржаја, трибина, семинара и читалачких група, као и путем издаваштва.

Loading...