Корали, химне, мотети и шансони Перотина, Машоа, Данстебла, Дифаја, Лантинса – уметничко вођство: Предраг Ђоковић
Програм Ансамбла Студија за рану музику Средњовековна музика на обалама Ламанша сачињавају дела из традиција земаља са обе стране Енглеског канала, Француске, Фландрије и Енглеске, које су изнедриле, нарочито у касном средњем веку, знамените музичке центре и још знаменитије појединце.
Школа Нотре Даме из 12. и 13. века достигла је врхунац у личности композитора Перотина, аутора многих органума и кондуктуса (типичних полифоних форми тог времена).
Енглеска полифонија од 12. до 15. века доноси нове звучне елементе – специфичну англиканску мелодичност и сонорност, динамику двојезичне обраде текста (латински и енглески), као и ритмику острвског корала. Џон Данстејбл је изразити представник свога доба и узор бургундске школе (Дифај). Он уноси новине у хармонски ток и терцом и секстом наговештава ренесансни звук.
Гијом Дифај је био капелмајстор Катедрале у Камбреу. У његовим делима срећемо изоритмички мотет који је преузео из Арс нове, али унапређен нарочито у погледу веће самосталности горњег гласа. Суптилан третман текста удружен са топлом лириком Италије 14. века и енглеским сазвучјима Данстејбла оправдавају Дифајов епитет најбољег мајстора полифоније 15. века.
Типични вокални састави овог доба при владарским капелама бројали су до 12 до 24 певача, док су другде били скормнији. Вокални квалитет подразумевао је светао, непретенциозан, топао звук.
Учествују: Александра Марковић, алт; Предраг Ђоковић, контратенор, тенор; Ненад Ристовић, тенор; Лазар Филиповић, тенор; Игор Маринковић, тенор; Војислав Деспотовић, баритон, контратенор; Милан Станчић, баритон; Горан Илић Бенке, баритон
Студио за рану музику је основан 1991. године у Београду као удружење које окупља како извођаче тако и љубитеље ране музике, а 1993. године Ансамбл Студија основао је Предраг Госта, који данас успешно делује у САД. Ансамбл је имао запажене наступе у земљи и иностранству, укључујући и наступе на престижним фестивалима БЕМУС и Будва Град театар. Орјентисан ка аутентичној интерпретацији ране музике и истраживачким пројектима, Ансамбл је нашој публици подарио премијерна извођења многих вокалних и вокално-инструменталних дела западног и источног музичког наслеђа (Дифај, Монтеверди, Шиц, Персл, Мокрањац и др.) самостално или у сарадњи са другим ансамблима и уметницима из земље и иностранства (Ренесанс, Мелоди, Евелyн Тубб, Мицхаел Фиелдс…). У овом Ансамблу потекли су и неки сада светски признати уметници као што је Катарина Јовановић. Чланови Ансамбла су се усавршавали у оквиру Летње школе ране музике у Дартингтону (В. Британија) код реномираних стручњака у овој области као што су Емма Киркбy, Антхонy Роолеy и Ницхолас Цлаптон.
Од 2006. године уметнички руководилац Ансамбла је Предраг Ђоковић. Студирао је музику у Београду и Лондону. Као контратенор, усавршавао је вокалну технику и интерпретацију ране музике на Тринитy Цоллеге оф Мусиц. Наступао је са ансамблима Мусица Антиqуа и Ренесанс, као и солистички у Србији, В. Британији, Мађарској, Грчкој, САД. Тренутно предаје црквену музику и појање у Богословији цв. Арсенија у Сремским Карловцима.
Студио је стално отворен за пријем нових чланова.